Dopłaty bezpośrednie 2017

Dopłaty bezpośrednie 2017

Od 16 października 2017 roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłatę pieniędzy z tytułu tegorocznych dopłat bezpośrednich.

W ramach tej kampanii zostało przewidzianych 70% kwoty dopłat.

Wstępne prognozy przewidują, że na konta polskich rolników trafi 10 mld złotych, natomiast pozostała część przeznaczonych na ten cel pieniędzy będzie wypłacana od dnia 1 grudnia br. Całość za rok 2017 powinna wynieść prawie 15 mld złotych.

W biężacym roku niespełna 1,342 mln rolników złożyło wnioski o dopłaty bezpośrednie. Pierwsze pieniądze trafią do tych gospodarzy, którzy zmagają się ze stratami spowodowanymi w wyniku anomalii pogodowych, które nawiedziły nasz kraj latem tego roku, a także do producentów zajmujących się produkcją trzody chlewnej na terenach objętych zagrożeniem ASF.

ARiMR po raz pierwszy wypłaciła zaliczki w wysokości 70% kwoty dopłat w 2016 roku. Bardzo ważnym elementem jest to, aby rolnicy odpowiednio wcześnie, czyli w okresie jesienno-zimowym otrzymali pieniądze. Jest to najodpowiedniejszy czas, aby mieli oni możliwość zakupienia sprzętu rolniczego, nawozów czy tez niezbędnych środków ochrony roślin za połowę ceny.

Wypłata zaliczek w ramach dopłat bezpośrednich będzie trwać do końca listopada 2017.

W związku z wypłatą zaliczek w ramach dopłat bezpośrednich, znacząco wzrosło zainteresowanie zakupem nawozów rolniczych w ostatnich dniach.

Zapraszamy do zakupów.

Zespół firmy Janiak

Polub na na Facebook
Share On Youtube